infoblokk kedv final felso cmyk ERFA cutMagyar Központi Extracelluláris Vezikula Kutató, Szolgáltató és Referencia Laboratórium létrehozása a Semmelweis Egyetemen

VEKOP-2.3.3-15-2016-00016 pályázati támogatással

A projekt időtartama: 2017. július 1 - 2021. június 30.

A támogatás összege: 299,65 millió Ft

A támogatás mértéke: 100%

Kedvezményezett: Semmelweis Egyetem

vekop 2.3.3 tabla

A megvalósítás színhelye:

Semmelweis Egyetem, 1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.

• Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézet (NET VI. emelet)
  • Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet (NET IV. emelet)

03   04

Összefoglaló

A projekt célja olyan Magyar Központi Extracelluláris Vezikula Kutató, Szolgáltató és Referencia Laboratórium létrehozása a Semmelweis Egyetemen rendelkezésre álló extracelluláris vezikula kutató bázison, amely mind Magyarországon, mind Közép-Kelet Európában egyedülállóan, sőt európai és világviszonylatban is kiemelkedő módon lesz képes az EV-k mérésére és izolálására nem csak alapkutatás keretében, hanem akár rutinszerűen, nagy áteresztőképességgel is.

A VEKOP-2.3.3-15-2016-00016 pályázati támogatással beszerzett infrastruktúrával a projekt lezárta után:

1. Sikeres kutatási projektek megvalósítása

2. Az extracelluláris vezikula izolálásra és mérésre/jellemzésre vonatkozó hazai igények szolgáltatásként való kielégítése

3. Referencia laboratóriumként való működés hazai és külföldi extracelluláris vezikulákat mérő laboratóriumok, munkacsoportok eredményeinek validálására.

A Magyar Központi Extracelluláris Vezikula Kutató, Szolgáltató és Referencia Laboratóriumban VEKOP-2.3.3-15-2016-00016 pályázati támogatással beszerzett infrastruktúra a következő:

1. Beckman Coulter álló ultracentrifuga
Genetikai, sejt és Immunbiológiai Intézet NET VI. emelet 603. laboratórium

OPTIMA XPN – 100, Type 100 TI, TY-25 and SW-32T rotorok

2. Nanorészecske számláló (ZetaView, ParticleMetrix)
Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézet NET VI. emel et 609. laboratórium

Alapleírás:

ZetaView Classic Z for concentration, size, fluorescence and Zeta Potential NTA analyses. Supplied with a "Z-NTA" slide-in cell assembly #110-0013.

Laser 520 nm 35mW, min. particle size 20 nm

Fluorescence filter for green laser in sliding mount. Long Wave Pass (LWP) cut-off at 550nm

3. Nagy érzékenységű áramlási citométer (ApogeeA60 MicroPlus)
Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézet NET VI. emel et 609. laboratórium